Menu
2vsk@liepaja.edu.lv   Kontakti


Stundas, kalendārs,
konsultācijas un fakultatīvi

Modernizācija

Motivācijas vēstule

Motivācijas vēstules apraskts

Lai gan sevis reklamēšana dažiem var likties pārmērīgi, tieši to meklē darba devēji motivācijas vēstulē.
Kad iet runa par darba meklēšanu, darba tirgū ir divi svarīgi lietišķi dokumenti: CV un motivācijas vēstule. No šiem dokumentiem ir atkarīgs, vai Jūs tiksiet līdz nākošam solim – intervijai. 

CV ir sauso faktu izklāsts ar tādu pamatinformāciju kā dzimšanas diena, personas kods, kontaktu dati, izglītība, darba pieredze, sasniegumi, iemaņas un prasmju saraksts. Pati CV ierakstītie sausie fakti par tevi nerunā saistošos teikumos.

Arī, CV ir vispārīgs dokuments, kurš der jebkuram darba devējam. Savukārt, motivācijas vēstulē Jums ir nepieciešams pierādīt, kāpēc Jūs izvēlējāties tieši minēto darba devēju un kandidējat tieši uz šo darba amatu. Savā motivācijas vēstulē tev ir iespēja paslavēt savus sasniegumus un sevi kā personību.  Atceries, ka sevi var slavēt mēreni, informēt par saviem sasniegumiem, nepamatoti nepārspīlēt savus sasniegumus.

Dažreiz darba devējs pieprasīs ne tikai tavu personīgo motivācijas vēstuli, bet varbūt arī rekomendācijas vēstuli no tava iepriekšējā darba devēja vai izglītības iestādes, kur tu esi mācījies vai strādājis. Vai arī darba devējs nolems “ievākt ziņas” par tevi un kontaktēsies ar tavu iepriekšējo darba devēju, kolēģiem. Tāpēc nav vērts melot un pārspīlēti slavēt  savus sasniegumus.

 

Labu motivācijas vēstules piemēru var apskatīties portālā www.cv.lv

footer