2vsk@liepaja.edu.lv       Kontakti                                                  Facebook

Kalendārs

Liepājas A.Puškina 2.vidusskola

Skolas modernizācija

Karjeras aktualitātes

IZAICINĀJUMI. IESPĒJAS.KARJERA KĀ DZĪVE.

3. oktobrī 9.a, 11.,12. klašu skolēni tikās ar interesantām personībām, lai ieklausītos viņu pārdomās par to, kā veidot savu karjeru pēc vidusskolas beigšanas un iepazinās arī ar dažu profesiju pārstāvjiem. Tikšanās notika jaukā gaisotnē, jaunieši viesiem varēja uzdot jautājumus.

Estētikas skolas “ Liepājas Modes un Mākslas Studija” vadītāja Tatjana Jeremčuka iepazīstināja ar studijas darbu. Tajā darbojas meitenes no piecu gadu vecuma, bet vecākajai dalībniecei ir jau 83 gadi. Lektore uzsvēra, ka jebkurš grib kļūt par veiksmīgu cilvēku. Galvenais ir saprast , ko es gribu un ko es varu. Ja cilvēks dara darbu, kurš nepatīk vai strādā tikai naudas dēļ, agri vai vēlu sākas dzīves krīze. Kas ir dzīves veiksmes atslēga?

Būt harmonijā ar sevi;

neatkāpties no sava mērķa;

atbildība un motivācija;

ģimenes atbalsts;

pati svarīgākā ir ticība sev.

Par tēmu “Kā atrast sevi uzņēmējdarbībā ?” pārdomās dalījās Projektu vadītājs Intars Zēns. Jebkuram, kurš grib darboties biznesā, jādomā, ka būs pats labākais. Svarīgi ir atcerēties, ka nav labu vai sliktu biznesa ideju. Ir tikai cilvēka spēja to realizēt. Veiksmīga biznesa pamats – biznesa ideja

īstais laiks

komanda, komanda, komanda.

Bizness ir prasme sarunāties!

Ar socioloģijas zinātni jauniešus iepazīstināja LIEPU Socioloģijas centra vadītājs, pedagoģijas doktors Arturs Medveckis. Sociloģija ir sabiedrības un sabiedriskās domas izpēte. Lai kļūtu par sociologu svarīgi ir labi prast trīs vai četras valodas, matemātiku, lai veiktu aptauju rezultātu apstrādi, kā arī citas specifiskas zinātnes. Dažādu pētījumu rezultātā rodas iespēja ietekmēt vai pat uzlabot kādu konkrētu cilvēku dzīves jomu, piemēram, sabiedriskā transporta kustību Liepājā. A. Medveckis brīvajā laikā apkopojis LIEPU mācību spēku dzīves un darba gaitas, kuras izdotas vairākās grāmatās. Jaunākā no tām ir – Kārlis Rūdolfs KREICBERGS UN VIŅA LAIKS identitāte pedagoga dzīves darbībā ( tapusi astoņu gadu laikā, 40-50 intervijas, atmiņu stāstījumi).

Par profesionālā sportista gaitām pastāstīja futbola kluba “Liepāja” dalībnieks OSKARS KĻAVA. Sportista karjera ir gana grūta, bet tajā ir ļoti daudz interesantu un patīkamu situāciju. Dzīvojot citā zemē, jārēķinās ar tās kultūru un tradīcijām. Sportistam ļoti svarīgi ir saprast, ko darīsi aktīvās sporta gaitas beidzot. Es zinu,ka mācīšos, lai varētu strādāt par futbolistu treneri. EGĪLS TRUŠELIS Liepājas Futbola skolas direktors uzsvēra, ka cilvēks pa īstam ir brīvs, kad var darīt to, kas sanāk. Visu dzīvi jebkuram cilvēkam ir jāmācās, jāpilnveidojas. Karjera ir dīve visa mūža garumā.

Karjeru aktualitāšu arhīvs
2016./2017.