menu_page
Stundas
 Atgriezāmies Liedaga ielā 5 un svinējām Liepājas dzimšanas dienu.
Devītklasniek un divpadsmitklasniek! Neatliec gatavošanas eksāmenam līdz pēdējai dienai. Trenējies ar uzdevumi.lv
No 4.februāra sākas reģistrācija 1.klasēs. Vairāk info.
Lepojamies ar jums! Esat mūsu zvaigznes.
     
 634 31 772    | 

IT stūrītis


Par IKT

 

Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jeb IKT tik strauji attīstās, ka, ja mēs satiktu Aleksandru Greiema Bellu un teiktu, ka viņa izgudrojums – telefons, kas ir 21. gadsimta realitāte, ļauj cilvēkiem ne tikai sazināties bez vadiem, bet pat fotografēt, sūtīt vēstules, lasīt pēdējos preses izdevumus, rēķināt ar kalkulatoru, ierakstīt un skatīties video, klausīties mūziku un izmantot to kā navigatoru, zinātniekam būtu liels pārsteigums. It īpaši redzot, ka viņa izgudrojums ir pārvērties mazā, bet jaudīgā un daudzveidīgā ierīcē.

IKT šodien ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, to lieto gan darbā, gan mājās, gan skolā. Mēs varam teikt, ka 21.gadsimtā ir izveidojusies jauna rakstpratība - digitāla rakstpratība.

 

Digitālā rakstprātība


Tā ir tikpat svarīga kā spēja lasīt, runāt, rakstīt. Lai 21. gadsimtā mēs nejustos kā Aleksandrs Bells un nebūtu pārsteigti par notiekošo, ir svarīgi orientēties IT pasaulē. Salīdziniet 1876.g. telefonu ar viedo telefonu.  

Pirmais telefons 1876.g.

Pagātne un tagadne

Skolas Google konts @liep2vsk.edu.lv

Skolā ir piereģistrēta bezmaksas Google izglītības programmai, kura atļauj izmantot plašas Google iespējās Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas skolēniem, skolotājiem un absolventiem. Sociālais profils, brīva, neierobežota vieta mākonī saviem dokumentiem un failiem, Google fotoalbums, Youtube video galerija, kalendārs, Gmail e-pastkaste, emuārs, tulkotāju iespējas un piekļuve citām aplikācijām un programmām.

Pieteikties bezmaksas skolas Google kontam Jūs varat, uzrakstot e-klasē Andrejam Zavaruhinam un Andrejam Valdenburgam (sadaļā "Darbinieki"), norādot savu primāro e-pasta adresi, uz kuru tiks nosūtīti Google pieslēgšanas dati un pagaidu parole. Tālāk minētie roboti pēc iespējas ātrāk izskatīs jūsu pieteikumu un noformēs jums kontu.

Google ir kā lietussargs iespēju ziņā. Tostarp Google konts kalpo kā paroles atslēga daudzu interneta vietņu ieejai un atvieglo lietotāja nepieciešamību atcerēties visas vietnes un ar tām saistītās paroles. Google ir pat sava pārlūkprogramma Google Chrome, kā arī Google ir laba "pārnesamība" no personīgā datora uz Android bazētu planšeti vai viedtālruni. Vai tika minēts, ka Google risinājumi ir bez maksas?

Noderīga IKT programmatūra

Windows / Mac / *nix operetājsistēmām

Google Dokumenti - reģistrējot savu profilu Google, arī būs pieejami Google Dokumenti (teksta, tabulu, prezentāciju, formu izveide), ar kuriem var arī dalīties ar citiem.

Mozilla Thunderbird - bezmaksas e-pasta klients, kas piegādas jūsu e-pastu Jūsu datorā. Šodien mēs mēģinam ietaupīt laiku un mazinām lieku darbību skaitu. Piemēram, tādu, ka pārlūkotājprogrammas palaišana, e-pasta adreses rakstīšana, reklāmu aizveršana. Kapēc gan neatstāt e-pasta saņēmšanu vētrasputnim, kurš pats piegādas visu e-pastu, pats paziņos par visam jaunam vēstulem, lai Jums nav jāuztraucas par to, vai kāds esot Jums nosūtījis kaut ko jaunu. Vētrasputns pat nofiltres un pasargās Jūs no spama. Integrējas ar www.inbox.lv un gmail pastkastem.

Libre Office – ja Jūs vēl neizmantojat bezmaksas Google Dokumentu un mākoņa iespējas, tad ofisa pakotne teksta, tabulu un prezentāciju apstrādei ir domāta tieši Jums. Vienīgais, viss ir angļu valodā, bet funkciju izklāsts ir līdzīgs Microsoft Office. Nospiežam „Download” pogu blakus Free (bezmaksas versijai) atkarīgi no Jūsu operētājsistēmas.

Paint.net– molberts ar paplašinātam iespējam.

IZArc – Failu arhivēšanas programma. Gadās, ka ir nepieciešams adresātam nosūtīt ļoti daudz failus. Lai nepievienotu katru failu atsevišķi, tos var saspiest vienā arhīvā. Spiežam blakus „Download” pogas atkarīgi no operētājsistēmas tipa.

VLC player - ļoti labs video failu atspēlētājs ar gandrīz jebkuru video failu atbalstu.

Google Chrome - viena no labākajam pārlūkotāj-programmām. Nāk klāt ar Flash tehnoloģiju atbalstu un iebūvēto PDF failu skatītāju.

Android aplikācijas

Toolbox - kaste ar instrumentiem (izmēri distanci, lenķi, līmeni, konverte vienības u.c.

Prey - lietderīga programma Jūsu drošības arsenālam. Atšķirībā no agrāk minētas NQ Mobile Easy Finder, ar Prey palīdzību var pievienot ne tikai viedtālruņus, bet arī datorus un planšeta datorus ar jebkuru sistēmu (Windows, iOS, Android, Linux). Bezmaksas versijai ir iespējams pievienot līdz 3 ierīcēm. Programma rāda ģeogrāfiskas koordinātes un arī ļauj nobloķēt ierīci ar Jūsu ievadīto paroli.

Zinātniskais kalkulators

Noderīgie interneta resursi

www.failiem.lv– lielo failu pārsūtnei. Kamēr vairākiem e-pasta pakalpojumu sniedzējiem paplašinās faila apjoms, kuru var pievienot pielikumā, vēl nav iespējams pievienot 2 gigabaitu failu e-pastas pielikumā. Tiešu apjomīgo failu pārsūtnei ir domāts www.failiem.lv serviss. Izvēlies failu vai vairākus failus. Augšupielādē tos www.failiem.lv un pārsūti unikāli ģenerēto saiti adresātam. Nospiežot uz Jūsu saiti, adresātam būs iespēja lejupielādēt Jūsu failus.   

www.clipconverter.cc - resurss, kas ļauj lejuplādēt video no daudziem video portāliem (piem. YouTube) un saglabāt tos savā datorā. Tikai nokopē un ievieto saiti minētā adresē.

"Akla tehnika" teksta ievadīšanai

Zoss spalva

Rakstāmmašīna

Pildspalva

Tastatūra

Informācijas ievadīšanas veids ir attīstījies no spalvas līdz pildspalvai, pēc tam no pildspalvas līdz rakstāmmašīnām, kuras vēlāk tika aizvietotas ar tastatūru.

Ja tu domā savu karjeru saistīt ar ofisu un plāno kļūt par tā saucamo ofisa planktonu, strādājot pie datora, tad digitālajā ērā būs nepieciešams padomāt par digitālo rakstpratību, tieši par savu digitālās rakstīšanas ātrumu.

Šodien, kad notiek strauja pārēja no papīra uz datoru, arvien mazāk aktuāls paliek tavs rokraksts, jo to var daudzmaz replicēt ar datorfontu. Svarīgāks kļūst digitālās rakstīšanas ātrums. Šis nekādā gadījumā nesamazina cilvēka rokraksta nozīmīgumu. Šodien skaists un glīts rokraksts tiek uzskatīts par labu toni un var daudz ko pateikt par cilvēka raksturu. Tomēr no ofisa profesiju skatījuma, liela uzmanība tiek pievērsta digitālās rakstīšanas ātrumam.

Atsevišķos darba piedāvājumos pat tiek norādīts minimālais vārdu skaits, piemēram 50 wpm (words per minute – vārdu skaits minūtē), kurus ir nepieciešams ievadīt vienas minūtes laikā datorprogrammā. Ja tu nezini savu vārdu skaitu ievadīšanas ātrumu minutē vai arī tas neatbilst darba sludinājumam, šīs varētu kļūt par iemeslu tevi nenodarbināt kādā ofisa profesijā.

Pie tastatūras strādājošie paaugstina savu spēju ātri ievadīt tekstu, iemācoties tā saucamo aklo tehniku, kad tastatūras burtu izvietojums tiek iemācīts no galvas. Arī tev ir iespēja iemācīties aklo tehniku un redzēt savu progresu relatīvi pret citiem no visas pasaules ar sekojošiem resursiem:

Latviešu valoda     Angļu valoda    Krievu valoda - vārdi    Krievu valoda - teikumi

Angļu, krievu, vācu, franču, spāņu un itāļu valodas

Internets un dzīve

Lai arī kā Internets nešķistu virtuāls vai no citas dimensijas nākošs, var apgalvot, ka Internets dzīvo savu dzīvi, pārstāvot cilvēkus un parādības. Tā arī ir realitāte. Līdz ar to ir svarīgi padomāt par trim aspektiem: datu drošību, uzvedību un sportu.Drošs internets
Mobilo ierīčū ļaunatūra


Cieni sevi un citus internetā


Sports

footer

Aktuālas saites

  e-klase   uzdevumi  facebook  Youtube  foto

Liepājas A.Puškina 2.vidusskola

Liedaga iela 5, Liepāja,

Latvija, LV-3401

Par skolu

634 31 772

2vsk@liepaja.edu.lv

Kontakti

Saziņas forma