IT stūrītis


IKT tehnoloģijas tik strauji attīstās, ka, ja mēs satiktu Aleksandru Greiema Bellu un teiktu, ka viņa izgudrojums - telefons, kas ir šodienas 21.gadsimta realitāte, ļauj cilvēkiem ne tikai sazināties bez vadiem, bet pat fotogrāfēt, sūtīt vēstules, lasīt pēdējos preses izdevumus, rēķināt ar kalkulatoru, ierakstīt un skatīties video, klausīties mūziku un izmantot to kā navigatoru, zinātniekam būtu liels pārsteigums. It īpaši redzot, ka viņa izgudrojums ir pārvērties mazā, bet jaudīgā un daudzveidīgā ierīcē. 

IKT šodien ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, to lieto gan darbā, gan mājās, gan skolā.

Mēs varam teikt, ka 21.gadsimtā ir izveidojusies jauna rakstpratība - digitāla rakstpratība.

Tā ir tikpat svarīga kā spēja lasīt, runāt, rakstīt. Lai 21.gadsimtā mēs nejustos kā Aleksandrs Bells un nebūtu pārsteigti par notiekošo, ir svarīgi orientēties IT pasaulē. 

 

Pirmais telefons 1876.g.                   Pagātne un tagadne


Google iespējas

Skolā ir piereģistrēta bezmaksas Google izglītības programmai, kura atļauj izmantot plašas Google iespējās Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas skolēniem, skolotājiem un absolventiem. Sociālais profils, brīva neierobežota vieta mākonī saviem dokumentiem un failiem, Google fotoalbums, Youtube video galerija, kalendārs, Gmail e-pastkaste, emuārs, tulkotāju iespējas un piekļuve citām aplikācijām un programmām.
Pieteikties bezmaksas skolas Google kontam Jus varat uzrakstot e-klasē Andrejam Zavaruhinam un Andrejam Valdenburgam (sadaļā "Darbienieki") norādot savu primāro e-pasta adresi, uz kuru tiks nosūtīti Google pieslēgšanas dati un pagaidu parole. Tālāk minētie roboti pēc iespējas ātrāk izskatīs jūsu pieteikumu un noformēs jums kontu.

Google ir kā lietussargs iespēju ziņā. Tostarp Google konts kalpo kā paroles atslēga daudzu interneta vietņu ieejai un atvieglo lietotāja nepieciešamību atcerēties visas vietnes un ar tām saistītās paroles. Google ir pat sava pārlūkprogramma Google Chrome, kā arī Google ir laba "pārnesamība" no personīgā datora uz Android bazētu planšeti vai viedtālruni. Vai tika minēts, ka Google risinājumi ir bez maksas?

 


IT datorprogrammas 


Google Dokumenti - reģistrējot savu profilu Google, arī būs pieejami Google Dokumenti (teksta, tabulu, prezentāciju, formu izveide), ar kuriem var arī dalīties ar citiem.
Mozilla Thunderbird - bezmaksas e-pasta klients, kas piegādas jūsu e-pastu Jūsu datorā. Šodien mēs mēģinam ietaupīt laiku un mazinām lieku darbību skaitu. Piemēram, tādu, ka pārlūkotājprogrammas palaišana, e-pasta adreses rakstīšana, reklāmu aizveršana. Kapēc gan neatstāt e-pasta saņēmšanu vētrasputnim, kurš pats piegādas visu e-pastu, pats paziņos par visam jaunam vēstulem, lai Jums nav jāuztraucas par to, vai kāds esot Jums nosūtījis kaut ko jaunu. Vētrasputns pat nofiltres un pasargās Jūs no spama. Integrējas ar www.inbox.lv un gmail pastkastem.
Libre Office – ja Jūs vēl neizmantojat bezmaksas Google Dokumentu un mākoņa iespējas, tad ofisa pakotne teksta, tabulu un prezentāciju apstrādei ir domāta tieši Jums. Vienīgais, viss ir angļu valodā, bet funkciju izklāsts ir līdzīgs Microsoft Office. Nospiežam „Download” pogu blakus Free (bezmaksas versijai) atkarīgi no Jūsu operatīvas sistēmas.
Paint.net
– molberts ar paplašinātam iespējam.
IZArc – Failu arhivēšanas programma. Gadās, ka ir nepieciešams adresātam nosūtīt ļoti daudz failus. Lai nepievienotu katru failu atsevišķi, tos var saspiest vienā arhīvā. Spiežam blakus „Download” pogas atkarīgi no operatīvas sistēmas tipa.
VLC player
- ļoti labs video failu atspēlētājs ar gandrīz jebkuru video failu atbalstu.
Google Chrome
- viena no labākajam pārlūkotāj-programmām. Nāk klāt ar Flash tehnoloģiju atbalstu un iebūvēto PDF failu skatītāju.

Foxit Reader - programma PDF failu skatīšanai. Laba alternatīva Adobe Reader.
Comodo pretvīrusu programmatūra - pasargā savu datoru ar bezmaksas antivīrusu.

FormatFactory RU / ENG - bezmaksas programma, kura ļauj konvertēt video, audio un citu dokumentu formātus. Ir ļoti daudz ierīču un vesels okeāns failu formātu. Ir universāli failu formāti, kuri viegli un normāli atspēlējas visās datorsitēmās, bet gadās, ka tā nav. Piemēram, atspēlēšanai uz datora ir nepieciešams konvertēt vai pārkodēt viedtālruņa ogg formātu datoram saprotāmākā un izplātītākā mp3 formātā. Ar šo programmu var arī mainīt kādu citu faila parametru. Tieši šim mēŗķim var lietot programmatūru FormatFactory.Android aplikācijas


Noderīgie interneta resursi


1. www.failiem.lv– lielo failu pārsūtnei. Kamēr vairākiem e-pasta pakalpojumu sniedzējiem paplašinās faila apjoms, kuru var pievienot pielikumā, vēl nav iespējams pievienot 2 gigabaitu failu e-pastas pielikumā. Tiešu apjomīgo failu pārsūtnei ir domāts www.failiem.lv serviss. Izvēlies failu vai vairākus failus. Augšupielādē tos www.failiem.lv un pārsūti unikāli ģenerēto saiti adresātam. Nospiežot uz Jūsu saiti, adresātam būs iespēja lejupielādēt Jūsu failus.   
2. www.clipconverter.cc - resurss, kas ļauj lejuplādēt video no daudziem video portāliem (piem. YouTube) un saglabāt tos savā datorā.
Tikai nokopē un ievieto saiti minētā adresē.


"Akla tehnika" teksta ievadīšanai


Informācijas ievadīšanas veids evolucionēja no spalvas uz pildspalvu, pēc tām no pildspalvas uz rakstāmmašīnām, kuri vēlāk tika aizvietoti ar tastatūru.
Ja tu iedoma savu karjeru saistīt ar ofisu un plāno kļūt par tā saucamo ofisa planktonu, strādājot pie datora, tad digitālā ērā būs nepieciešams padomāt par digitālo rakstpratību, tieši par savu digitālas rakstīšanas ātrumu.
Šodien kad notiek strauja pārēja no papīra uz datoriem, arvien mazāk aktuāls paliek tavs rokraksts, jo to var daudzmaz replicēt ar dator fontu. Svarīgāks kļūst digitālas rakstīšanas ātrums. Šīs nekāda gadījuma nesamazina cilvēka rokraksta nozīmīgumu. Šodien skaists un glīts rokraksts tiek uzskatīts par labu toni un var daudz ko pateikt par cilvēka raksturu. Tomēr, no ofisa profesiju skatījuma, liels svars tiek pievērsts digitālas rakstīšanas ātrumam.
Atsevišķos darba piedāvājumos pat tiek norādīts minimālais vārdu skaits, piemēram 50 wpm (words per minute - vārdu skaits minūtē), kuru ir nepieciešams ievadīt vienas minūtes laikā datorprogrammā. Ja tu nezini savu vārdu skaitu ievadīšanas ātrumu minutē vai arī tas neatbilst darba sludinājumam, šīs varētu kļūst par iemeslu tevi nenodarbināt kāda ofisa profesijā.
Pie tastatūras strādājošie paaugstina savu spēju ātri ievadīt tekstu, iemācoties tā saucamo aklu tehniku, kad tastatūras burtu izvietojums tiek iemācīts no galvas. Arī tev ir iespēja iemācīties aklu tehniku un redzēt savu progresu relatīvi pret citiem no visas pasaules ar sekojošiem resursiem:
Latviešu valoda     Angļu valoda    Krievu valoda - vārdi    Krievu valoda - teikumi


Internets un dzīve

Lai gan kā Internets nešķietu virtuāls vai citu dimensiju nākošs, var apgalvot, ka Internets dzīvo
ar savu orgānisko dzīvi, pārstāvot cilvēkus un paradības. Tā arī ir realitāte.
Līdz ar to ir svarīgi padomāt par trīm aspektiem: datu drošību, uzvedību un sportu.

 


Drošs internets
Mobilo ierīčū ļaunatūra

Sports

Cieni sevi un citus internetā
 

 

 

 

 

footer

 

 

 

header
Dežurants: (371) 634 34 470 2vsk@liepaja.edu.lv  Kontakti


Kalendārs


Skolas modernizācija

Liepājas A.Puškina 2.vidusskola