Menu
   2vsk@liepaja.edu.lv       Kontakti                                                  Facebook    

 


Kalendārs


Liepājas A.Puškina 2.vidusskola


Skolas modernizācija

 

Karjera dzīvē


"Ēnu diena" norisināsies 14.februārī.
Lūdzu izmantojiet iespēju  "Ēnu dienā" iepazīties ar profesijām, kas ir Liepājas uzņēmumos.
Ēnu dienas vakancēm var pieteikties portālā www.enudiena.lv
Uzdrošinies un nāc!


Ēnu dienas aktualitātes

Šodien 14. februārī tradicionāli notiek ‘’ĒNU DIENA”. Skolēniem jau no 8. klases ir iespēja pieteikties uzņēmumos, iestādēs un būt par “ēnu” kādai profesijai. Arī mūsu skolas astotie šodien devās uz savu vecāku vai paziņu darba vietām, lai paši vērotu darba procesu, uzzinātu, kur var apgūt konkrētu amatu. Ir iespējas uzzināt katra darba pozitīvās  īpašības, kādi priekšmeti skolā jāmācās cītīgāk, lai kļūtu par kāda aroda meistaru. Daudzi vecāko klašu skolēni izvēlējās ēnot cilvēkus, kuri strādā tajās profesijās, par ko jaunieši vēlas dzīvē kļūt. 12.e klases jauniete Alise Pašuka devās uz Veterināro klīniku, lai vēroto veterinārārstes, mūsu skolas absolventes, Darjas Tokmakovas darba dienu. 10. klases skolēns Aleksis Šipicins devās uz Rīgu, lai ēnotu kādu speciālistu A/S “Grindeks”. 11. klases jaunieti Viktoru Albanovu interesē jurista profesija. Tādēļ viņš šodien Liepājas pilsētas Domē iepazinās ar Juridiskās daļas darbiniekiem, uzzināja daudz jauna un sev noderīga. Kā atzina Viktors: “Tas mani tiešām interesē. Bija patīkama diena.”


Ēnu dienas termini

Ēnotājs jeb Ēna ir 1. – 12.klašu (arī profesionālo izglītības iestāžu 1. – 4. kursu) audzēknis, kas Ēnu dienā 4 – 6 stundas seko izvēlētās profesijas pārstāvim viņa darba gaitās un izzina, kas nepieciešams, lai pats reiz kļūtu par profesionāli. 
Ēnotājam ir jāreģistrējas portālā, lai varētu pieteikties vakancēm.
Ēnot – process, kurā skolēns 4 – 6 stundas seko izvēlētās profesijas pārstāvim viņa ikdienas darba gaitās un izzina, kas nepieciešams, lai pats reiz kļūtu par augstas raudzes profesionāli.
Ēnu devējs  – uzņēmums, organizācija vai valsts institūcija, kas pieteikusies Ēnu dienai, dodot skolēniem iespēju ēnot savus darbiniekus. Ēnu devējiem ir jāreģistrē savas organizācijas profils, lai varētu izmantot portāla sniegtās iespējas un pieteikt vakances.
Ēnojamais – ikviens uzņēmuma, organizācijas vai valsts institūcijas (Ēnu devēja) darbinieks, kurš uzņem Ēnu un dalās savās profesionālajās zināšanās, prasmēs un darba pieredzē.
Vakance – Ēnu devēja pieteikts viena cilvēka – Ēnojamā - amats, kuru 1-4 skolēni-ēnotāji Ēnu dienas ietvaros varēs ēnot.Ēnu dienas arhīvs:
2016./2017.
2015./2016.

Untitled Document