Menu
2vsk@liepaja.edu.lv   Kontakti


Stundas, kalendārs,
konsultācijas un fakultatīvi

Modernizācija

Darba prakse

Darba portāli un pirmā darba prakse

Darba portāli


CV-Online darba portālu

Ja tu jau domā atvērt savu firmu, kļūstot par darba devēju un meklējot potenciālos darbiniekus, vai esi darba meklējumos vai meklē apmācības, tad gan novērtēsi

Pēc savas būtības, lai, kur tu neatrastos savā ģeogrāfiskā izvietojumā, gandrīz visu darba portālu princips ir vienāds – ir divas galvenās kategorijas – darba devējs un darba meklētājs, un ir sludinājumi. Cilvēki mūsdienās ļoti reti meklē darbu, staigājot pa ielām, prasot garāmgājējiem darbu. Šobrīd darbs tiek meklēts arī tā saucamajās “dzeltenajā presē ” vai avīzē. Šobrīd veiksmīgi cilvēki izmanto interneta portālus un nodarbinātības aģentūras, kas piedāvā darbu. Tomēr, izmanto jebkuru iespēju, ja esi izsalcis savos darba meklējumos – dažreiz,  apmeklējot kādu neformālu pasākumu, varbūt tu varēsi spilgti sevi parādīt un spontāni ieinteresēt kādu darba devēju. Nejauši apmeklējot kādu kafejnīcu, uzzināsi, ka tieši tur tiek meklēts personāls. Kas meklēs, tas arī atradīs. Nebaidies sākt arī no zemākās pakāpes, piemēram, strādāt par apkopēju, ja nav iespēja strādāt citu darbu, arī tad , ja ir 3 augstākās izglītības. Varbūt būs labāki darba varianti nākotnē, bet pagaidam izmanto reāli to, kas ir piedāvāts. Kā saka - tur, kur nav zivis arī vēzis ir zivis.   

 

Darba prakse

Pēc skolas vai universitātes absolvēšanas darba devēji nerakstīti marķē jauniešus par “zaļiem”, t.i. bez pieredzes, kas neko nezin par  biznesa mārketingu vai ražošanas procesu. Nebaidies, daudziem nākas iemācīt jaunas iemaņas jau savā nākošajā darbā. Universitāte un skola ne vienmēr dod pietiekamas zināšanas.  

Jauniešiem ir tāda priekšrocība, neskatoties uz to, ka tie vēl ir nepieredzējuši viņu smadzenes ir plastiskas – kuras ātri apgūst jaunas zināšanas, prasmes, un iemaņas. Jauniešu profesiju virziens lēni kristalizējas noteiktā  profesiju virzienā. Lai iegūtu pozitīvu un veiksmīgu pieredzi savā prakses vietā ir nepieciešams labs padomdevējs jeb mentors, kas dos noderīgus un vērtīgus padomus.

Izmanto www.prakse.lv, lai iegūtu savu pirmo darbu pieredzi.

footer